Příští ročník SKAMu bude 19.6.2021

Přihlašování spustíme začátkem dubna a nezapomeneme vás o tom informovat tady i na Facebooku.

Co je SKAM?

Setkání Křesťanské Aktivní Mládeže

SKAM

Jak již krátký název napovídá, jedná se o zkratku pro Setkání Křesťanské Aktivní Mládeže.
Koná se každý rok jednu sobotu v červnu, kdy mají mladí možnost si se svými partami, skupinami, spolči, atp. zasportovat v několika disciplínách, zúčastnit se různého doprovodného programu a také vyhrát putovní pohár. Akce je určena pro mladé lidi ve věku 12-26 let a vše probíhá ve sportovním areálu hned vedle kostela a fary v Dolních Počernicích.

Cíle SKAMu

  • Možnost prožít příjemný víkend se svým spolčem, partou, skupinou,
  • setkat se s ostatními mladými z celé ČR, poznat nové lidi či navázat nové kontakty,
  • aktivně strávit červnovou sobotu,
  • zajímavě strávit konec školního roku,
  • a také podpořit ekumenu – snažíme se zvát mládež z různých křesťanských církví.
  • Charakteristika SKAMu

    Akce se koná ke konci školního roku, kdy už pominulo školní šílenství. :-)

    Na SKAMu se hrají hlavně tři velké turnaje:
  • ve volejbale (smíšené),
  • ve fotbale (pro pány),
  • ve florbale (smíšené).

  • Družstva, která se umístí jako první z každého turnaje, získají putovní pohár. První tři týmy z každé kategorie obdrží medaile. Po celý den je také možnost trhat rekordy v atletice, k dispozici je stolní fotbálek, pingpongový stůl a plno doplňujících her od frisbee přes badminton až po pétanque. Na závěr oficiálního programu je slavnostní bohoslužba, následuje předání cen a večer pak neformálně pokračuje u grilování na farní zahradě. V posledních letech se stal tradicí také koncert křesťanské kapely, která se pro každý rok obměňuje.

    Responsive image


    Harmonogram SKAMu 2020

    Program se od minulých ročníků v podstatě nezměnil.



    • 7:30-8:15




      Příjezd účastníku a registrace

      Tento čas prosíme opravdu dodržte!



    • 8:30




      Slavnostní zahájení

      Připomenutí pravidel a požehnání.



    • 8:45




      Společné foto

      Raději před sportováním!



    • 9:00-16:30




      Sportování

      Fotbal, florbal, volejbal i atletika.



    • 12:00-13:00




      Průběžný oběd

      Minulý ročník to byla sekaná, rizoto, zeleninový salát a guláš.



    • 17:00




      Mše v areálu

      Slouží: p. Vojtěch Eliáš



    • 18:15




      Vyhlášení výsledků

      Předání diplomů a medailí.



    • 18:45-22:00




      Grilování

      Opět bude maso, jako každý rok.

    • Další
      ročník
      SKAMu?

    Historie SKAMu

    První ročník SKAMu se uskutečnil v roce 2006.
    Tenkrát mladé z farnosti Dolní Počernice napadlo uspořádat sportovní turnaj s farností Kobylisy. Přidala se i farnost od sv. Ignáce,
    a z toho vznikla myšlenka velkého sportovního turnaje pro více mladých. Sešel se první přípravný tým a proběhl první SKAM.
    Následující roky byl každý ročník něčím zpestřen - postupným přidáváním mládeže z jiných církví, výročními oslavami nebo koncerty křesťanských kapel.
    Po deseti letech se organizační tým obměnil a od 11. ročníku (2016) tak SKAM organizuje nová, mladší generace.


    Děkujeme, že jste přijeli na 14. ročník SKAMu! Fotogalerii najdete zde. Zbylé fotogalerie zveřejníme co nejdříve.

    Fotbal:
    1. Stalownicy
    2. Tomíci Otrokovice
    3. Počerničáři
    4. FC Ignác
    5. Koňský nozdry
    Florbal:
    1. Vidláci
    2. Kumschafti
    3. Perníkáři, s.r.o.
    4. Velká sesmička
    5. Pizzburgh Tuknaks
    6. FC Frajeris Otrokovice
    7. Broskvové palmy
    8. Cactus 33


    Volejbal:
    1. HornoPorno
    2. Tomíci Otrokovice
    3. Dárečci
    4. Koňský stehna
    5. Ou šou tým
    Atletika:
  • skok do písku kluci: (S)t(r)om (600 cm)
  • skok do písku holky: Týna (480 cm)
  • běh na 1 km kluci: Petr Kučera (3:25,2)
  • běh na 1 km holky: Eliška Straková (4:28,4)
  • běh na 60 m kluci: Matěj Mikušek (8,32)
  • běh na 60 m holky: Týna (8,33)
  • Nejlepší hráč (fotbal): Lukáš Mládek (Koňský nozdry)
    Nejlepší střelec (fotbal): Ondřej Trombík (Stalownicy)
    Nejlepší brankář (fotbal): Jan Papoušek (Počerničáři)

    Nejlepší hráčka (florbal): Kristýna Šafářová (Velká sesmička)
    Nejlepší hráč (florbal): Ondřej Mikušek (Broskvové palmy)
    Nejlepší střelec (florbal): Martin Janeček (Kumschafti)
    Nejlepší brankář (florbal): Jirka Chylík (Pizzburgh Tuknaks)


    Třináctý ročník byl vskutku výjimečný - přihlásilo se možná úplně nejvíc účastníků, a to 168! Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. FC Počerky
    2. FC Samsa
    3. Stalownicy
    4. FC Beton
    5. No Fear Pardubice
    6. FC Ignác
    Florbal:
    1. FC Frajeris
    2. Hasiči Boršov
    3. Team One
    4. Kumschafti
    5.-8. Pizzburgh Tuknaks, Alfa, Heroes of Pardubice, Oheň
    Volejbal:
    1. Pardubice PROFI
    2. Poletíme?
    3. Dobrý trdla
    4. Baywatch
    5. Tomíci
    6. Pardubice FREE
    7. Pardubice FUN



        Atletika:
  • skok do písku kluci: Matyáš Meisner (549 cm)
  • skok do písku holky: Kristýna Šafářová (500 cm)
  • běh na 1 km kluci: Jan Plecháček (3:00)
  • běh na 1 km holky: Marie Heriánová (4:32)
  • běh na 60 m kluci: Matyáš Macek (7,81)
  • běh na 60 m holky: Kristýna Šafářová (8,51)

  • Nejlepší hráč (fotbal): Matouš Nováček (FC Beton)
    Nejlepší střelec (fotbal): Jan Fryš (FC Počerky)
    Nejlepší brankář (fotbal): Adam Rychlý (No Fear Pardubice)

    Nejlepší hráčka (florbal): Kristýna Šafářová (Hasiči Boršov)
    Nejlepší hráč (florbal): Štěpán Havránek (Team One)
    Nejlepší střelec (florbal): Jakub Wágner (Team One)
    Nejlepší brankář (florbal): Jiří Chylík (Team One)


    Hladší průběh dvanáctého ročníku SKAMu už si asi nemůžeme představit. #šiškaboom navždy! Fotogalerii naleznete zde, zdezde.

    Fotbal:
    1. FC Samsa
    2. FC Ignác
    3. FC Počerky
    4. CB Šeberov
    5. Vikafot
    Florbal:
    1. Kabanos
    2. Kumschafti
    3. Sourozenecký tým
    4. Bušovi voliči
    5. Vikaflo
    Volejbal:
    1. Kašpárci
    2. Tomíci
    3. Vikavol
    4. Náhradníci



        Atletika:
  • skok do písku kluci: Petr Kroneisl (475 cm)
  • skok do písku holky: Kristýna Šafářová (490 cm)
  • běh na 1 km kluci: Matyáš Meisner (3:23)
  • běh na 1 km holky: Kristýna Šafářová (3:46)
  • běh na 60 m kluci: Antonín Vlach (8,05)
  • běh na 60 m holky: Kristýna Šafářová (8,18)

  • Nejlepší hráč a střelec (fotbal): Robert Sládek (FC Počerky)
    Nejlepší brankář (fotbal): Jakub Machek (Vikafot)

    Nejlepší hráčka a střelec (florbal): Kristýna Šafářová (Kabanos)
    Nejlepší asistence (florbal): Honza Kopecký (Kabanos)
    Nejlepší brankář (florbal): Dominik Ráž (Sourozenecký tým)


    Tento ročník organizoval úplně nový organizační tým. Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. Mladé pušky
    2. Stará garda
    3. Godspeed
    4. FC Ignác
    5. FC Beton
    Florbal:
    1. Pražští kavárníci
    2. FC Amen
    3. Pomož tým
    4. Brambůrky
    5. Mimoni se mstí
    6. Broskvové palmy
    Volejbal:
    1. Strážci vesmíru
    2. Volejbalisti z Chval



    Nejlepší hráč (fotbal): Jakub Herian (Mladé pušky)
    Nejlepší střelec (fotbal): František Chmel (Godspeed)
    Nejlepší brankář (fotbal): Lukáš Suchánek (FC Ignác)
    Nejlepší hráč (florbal): David Sgall (Pražští kavárníci)
    Nejlepší hráčka (florbal): Kristýna Šafářová (Pomož tým)
    Nejlepší střelec (florbal): Vojtěch Legner (FC Amen)
    Nejlepší brankář (florbal): František Beneš (FC Amen)


    Tento ročník SKAMu se nesl ve znamení velkých oslav – jednalo se totiž již o jubilejní 10. ročník! Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. SHM Počernice
    2. FC KG Anima
    3. FC Zlíchov Catholic
    4. FC Ignác
    5. Posedlí vepři
    Florbal:
    1. A-Team
    2. Fbc Vinohrady
    3. Kobaj Jabok
    4. Mimoni
    5. Temný rohlík
    Atletika:
  • skok do písku kluci: Jan Kučera (4,10 m)
  • skok do písku holky: Kristýna Šafářová (3,8 m)
  • běh na 1 km kluci: Vojta Stodola (3:42) (celkově nejlepší rekord!)
  • běh na 1 km holky: Kristýna Šafářová (4:02) (celkově nejlepší rekord!)
  • běh na 60 m holky: Anežka Krausová (9:16)

  • Nejlepší hráč: Petrus Michal (Fbc Vinohrady)
    Nejlepší hráčka: Vítková Magdalena (Mimoni)
    Nejlepší brankař: Bolechová Veronika (Kobaj Jabok)
    Nejlepší střelec: Wágner Jakub (A-Team)


    Fotogalerii naleznete zdezde.

    Fotbal:
    1. SHM Počernice
    2. IT Experts
    3. Dixáci
    4. Zlíchov Catholic FC
    5. Horní Počernice
    6. FC Ignác
    7. Atentát
    Florbal:
    1. SHM Počernice
    2. Ovečky
    3. Fbc Klídek
    4. My little pony
    5. Jabok
    Volejbal:
    1. Morava rulezz
    2. SHM Počernice
    3. Vinohrady
    4. Káesáci

    Atletika:
  • 60m kluci: David Pešat (06:80) – celkově nejlepší rekord!
  • 60m holky: Anežka Krausová (09:10) – celkově nejlepší rekord!
  • běh (4,5 kolečka) kluci: Filip Strakoš (02:17:26)
  • běh (4,5 kolečka) holky: Verča Heriánová (03:36:86)
  • skok do písku kluci: Filip Strakoš (5,55 m) – celkově nejlepší rekord!
  • skok do písku holky: Anežka Krausová (4,50 m) – celkově nejlepší rekord!
  • chůdy kluci: Vojta Tošovský (16:14)

  • Nejlepší hráč: Marek Štefan (SHM Počernice)
    Nejlepší brankař: Jirka Chylík (SHM Počernice)
    Nejlepší střelec: Martin Skalický (Dixáci)


    Fotogalerii naleznete zde, zdezde.

    Fotbal:
    1. Arnoštci
    2. SHM Počernice
    3. Jabok
    4. SHM Juniors
    Florbal:
    1. Dixáci
    2. SHM Počernice
    3. FC Zlíchov Catholic
    4. CB Vinohrady
    5. FC Ignác
    6. Ministranti

    Nejlepší hráč: Vojtěch Novotný & Petr Herián
    Nejlepší střelec: Jan Kuřina & Martin Skalický


    Fotogalerii naleznete zdezde.

    Fotbal:
    1. FBC Kydos
    2. FBC Hanychov Stars
    3. FC To Nechceš
    4. Bateláci
    5. FBC Strašnice
    6. FBC Klídek
    7. SHM Počernice
    8. Jabokáři
    Florbal:
    1. Ministranti
    2. SHM Počernice
    3. IT Experts
    Atletika:
  • skok do písku kluci: Michal Petrus (4,8 m)
  • skok do písku holky: Anežka Krausová (3,8 m)
  • běh na 1 km kluci: Jirka Zamazal (4:09)
  • běh na 60 m kluci: Zdenoush (7,49)
  • běh na 60 m holky: Maňa Trutnovská (9,3)
  • chůdy kluci: Ondra (Kobylisy) (17,28)
  • chůdy holky: Sára (FC Klídek) (17,98)
  • Nejlepší hráčka: Karolína Žampová
    Nejlepší brankař: Bolechová Veronika
    Nejlepší střelec: Marek Sosna & Martin Šišma


    Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. FBC Kydos
    2. Team Postradatelní
    3. FBC Hanychov Stars
    4. Zlín Jede
    Florbal:
    1. SHM Počernice
    2. Kobylisyčáci
    3. No Name
    4. Ministranti
    5. FC Olomouc
    Volejbal:
    1. SHM Počernice
    2. WCD Klídek
    3. KG
    4. Farnost Strašnice

    Atletika:
  • skok do písku kluci: Jaroslav Krbec (4,95 m)
  • skok do písku holky: Marie Bechyňáková (3,75 m)
  • běh na 200 m kluci: Vít Novotný (29,5)
  • běh na 200 m holky: Anna Čechová (36,0)
  • běh na 60 m kluci: Václav Pekárek (8,32)
  • běh na 60 m holky: Anna Čechová (9,40)

  • Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. FBC Kydos
    2. Team Postradatelní
    3. FBC Hanychov Stars
    4. Zlín Jede
    Florbal:
    1. SHM Počernice
    2. Kobylisyčáci
    3. No Name
    4. Ministranti
    5. FC Olomouc
    Volejbal:
    1. SHM Počernice
    2. WCD Klídek
    3. KG
    4. Farnost Strašnice

    Atletika:
  • skok do písku kluci: Jaroslav Krbec (4,95 m)
  • skok do písku holky: Marie Bechyňáková (3,75 m)
  • běh na 200 m kluci: Vít Novotný (29,5)
  • běh na 200 m holky: Anna Čechová (36,0)
  • běh na 60 m kluci: Václav Pekárek (8,32)
  • běh na 60 m holky: Anna Čechová (9,40)


  • Nejlepší hráčka: Karolína Žampová
    Nejlepší brankař: Bolechová Veronika
    Nejlepší střelec: Marek Sosna & Martin Šišma


    Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. Kobylisyčáci
    2. FC Ignác
    3. HoPo sv. Ludmila
    Florbal:
    1. FBC Kydos
    2. HoPo sv. Ludmila
    3. farnost Strašnice
    4. Tým Kyje
    Volejbal:
    1. sv. Ignác
    2. HoPo sv. Ludmily
    3. Lienky popolave


    Nejlepší hráč: Petr Duchek


    Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. Kobylisy
    2. Ignác
    3. Pardubice
    Florbal:
    1. HPV
    2. Barcio
    3. Ignác
    4. Teplice
    Volejbal:
    1. Dolní Počernice
    2. HPV
    3. Ignác


    Fotogalerii naleznete zde.

    Fotbal:
    1. Dolní Počernice
    Florbal:
    1. Kolín (Barcio)
    Volejbal:
    1. Dolní Počernice


    Nejlepší hráčka: Jana Zamazalová


    Fotogalerii naleznete zde. Výsledky se bohužel nedochovaly. :-/

    Sporty

    Máte-li dotaz k pravidlům, neváhejte kontaktovat koordinátora na mailových adresách uvedených níže.

    Pravidla přihlášování týmů
  • Určeno pro kluky
  • Všichni hráči musí být ve věku 12 – 26 let (včetně)
  • V týmu může být maximálně 10 hráč
  • Maximální kapacita turnaje je 12 týmů
  • Základní informace
  • Zápasy mají systém 4+1, tedy 4 hráči + 1 brankář
  • Hrací doba zápasu je předběžně stanovena na 2×15 minut (přesný čas bude nastaven dle počtu přihlášených týmů)
  • Platí pravidla malého fotbalu
  • Povoleno volné střídání během hry u středové čáry





  • Shrnutí pravidel hry
  • Tým musí mít jednotný dres, popř. triko stejné barvy (rozlišovací dresy jsou zajištěny).
  • Střídání je prováděno futsalovým (hokejovým) způsobem – za hry.
  • Auty se nevhazují, ale kopou.
  • Brankář smí rozehrávat přes polovinu hřiště.
  • Za faul či nesportovní chování může hráč dostat žlutou kartu.
  • Za hrubý faul, hrubé nesportovní chování či opakované napomenutí žlutou kartou bude hráč vyloučen.
  • Tři žluté karty (bez vyloučení) znamenají pro hráče automaticky stop na jedno následující utkání.
  • Vyloučení znamená automaticky stop na jedno následující utkání.
  • Vyloučení neznamená oslabení družstva do konce utkání, ale oslabení mužstva o jednoho hráče na pět minut, vyloučený hráč už ale nesmí do zápasu nastoupit.
  • Ofsajdová pozice při turnaji neplatí.
  • Rohy se zahrávají z rohového čtvrtkruhu.
  • Malá domů je kolenem povolena.
  • Kontakt na koordinátora fotbalu:
    fotbal@iskam.cz

    Pravidla přihlášování týmů
  • Určeno pro kluky a holky
  • V týmu může být přihlášen nejvýše 1 profesionální hráč a 1 profesionální hráčka (tj. člověk, který kdykoliv v životě hrál za nějaký tým ČFbU více než 3 roky včetně - započítává se i rok, ve kterém se SKAM koná)
  • Všichni hráči musí být ve věku 12 – 26 let (včetně)
  • Soutěží vždy smíšená družstva 4+1 (z toho vždy 2 holky a 2 kluci a brankář libovolného pohlaví)
  • Technické podmínky
  • Každý tým si přiveze vlastní vybavení (florbalové hole; brankářské vybavení – helma povinně, ostatní vybavení pro brankáře je nepovinné). Družstvo, které si nezajistí povinné vybavení, nebude moci nastoupit k zápasu.
  • Každý tým bude mít dresy v jednotné barvě a každý hráč bude mít svůj dres viditelně označen číslem 1-99.
  • Vstup na hřiště je povolen jen v čisté sálové obuvi. v případě porušení budeme nuceni hráče vyloučit a případně vymáhat finanční náhradu.
  • Shrnutí pravidel hry
  • Na hřišti smí být maximálně 5 hráčů (včetně brankáře)
  • Brankář smí chytat míček jen v brankovišti a rozehrávat míček pouze do půlky hřiště
  • Hráč nesmí hrát balonek hokejkou nad úrovní kolen
  • Osobní souboje jsou povoleny pouze rameno na rameno
  • Je zakázáno sekat, nadzvedávat, blokovat hůl, hrát mezi nohama soupeře, hrát ve výskoku, hlavičkovat a hrát na zemi
  • S rozhodčím mluví jen kapitáni družstev
  • Vyloučení trvá 1 minutu, pokud oslabený tým inkasuje, hráč se vrací do hry
  • Kontakt na koordinátora florbalu:
    florbal@iskam.cz

    Pravidla přihlašování týmů
  • Určeno pro holky i kluky
  • Všichni hráči musí být ve věku 12 – 26 let (včetně)
  • Maximálně 8 hráčů přihlášených v družstvu
  • V poli jsou vždy 4 hráči (výjimečně mohou hrát i 3 hráči), pokud nastoupí družstvo pouze o 3 hráčích, musí soupeři nastoupit taktéž v družstvu po třech; v poli musí být minimálně 2 dívky (při hře ve čtyřech mohou tedy nastoupit až 2 kluci, při hře ve třech 1 kluk)
  • Shrnutí pravidel hry
  • Hraje se do 25 bodů (vedení min. o 2 body)
  • Boduje se každý uhraný míč
  • Jsou povoleny 3 doteky míče (třetím se musí míč odehrát k soupeři; do doteku se nepočítá blok)
  • Hráč, který blokuje, může okamžitě odbít, pokud míč spadne do hřiště blokujícího hráče
  • Jsou zakázány dvojdoteky
  • Dotek sítě (tzv. sako) je chybou
  • Za přešlap celým chodidlem (do pole druhého týmu) je ztráta bodu, respektive připsání bodu druhému týmu
  • Podává se z oblasti za zadní čárou kamkoliv na soupeřovu část hřiště
  • Jsou zakázány tahané míče
  • Systém hry se upřesní dle počtu přihlášených týmů
  • Střídání v průběhu hry je povoleno jen při přerušení hry (jinak je neomezeno)
  • V poli jsou vždy 4 hráči (výjimečně mohou hrát i 3 hráči), pokud nastoupí družstvo pouze o třech hráčích, musí soupeři nastoupit taktéž v družstvu po třech
  • Odkaz
    Pravidla
    Kontakt na koordinátora volejbalu:
    volejbal@iskam.cz

    KONTAKT

    Máte nějaké dotazy, připomínky, ...? Napište nám a společně to můžeme změnit!




    Vaše otázka se okamžitě po vyplnění dotazníku objeví v našich mailových schránkách,
    a my Vám na ní obratem odpovíme.


    A pokud se svým dotazem opravdu hodně spěcháte, můžete zavolat Damiánovi na číslo 722 111 561.

    Vašek Santolík

    Hlavní koordinátor

    Matouš Jakubec

    Catering

    Sára Beránková

    Produkce a Servis tým

    Natálie Santolíková

    Propagace

    Fanda Vlach

    Nápomocný pomocník

    Pepa Richtr

    Šéfkuchař

    Budete-li potřebovat Darovací smlouvu, napište si o ní prosím Rozce Beránkové na mail rozka.berankova@centrum.cz.

    Údaje pro platbu:
  • Číslo účtu: 243692136/0300
  • Do poznámky prosím napište „SKAM příspěvek“
  • Děkujeme!